RIMA

بلاگ

نکات مهم و مقالات، همه چيز درباره مارکتينگ، وب ، سئو و ...

وب سایت و اهمیت آن در فروش

1400/08/30 . ديدگاه ها : 0

فروش برای هر کسب وکاری حیاتی است . درواقع فروش تنها راهی است که بواسطه آن شما می توانید شرکت خود را سرپا نگهدارید. و بهبود فروش بهترین راه برای پیشرفت و موفقیت کسب وکار شماست. اهمیت یک وب سایت در فروش غیرقابل کتمان است. با حضور در فضای اینترنت با استفاده از یک وب سایت ، میتوانید به مصرف کنندگان بیشتری دسترسی داشته باشید. دسترسی بیشتر به مصرف کنندگانی که در فضای اینترنتی حضور دارند مساوی است با فرصت های بیشتر برای افزایش فروش. البته لازم است بدانید که داشتن یک وب سایت بطور خودکار مشتریان را بسمت کسب و کار شما هدایت نمیکند. بااینحال ، از طریق بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو میتوانید شانس خود را برای جذب افراد واجد شرایطی که احتمال خرید آنها زیاد است را بالا ببرید.
نه تنها وب سایت به شما کمک می‌کند فرصت‌های فروش خود را افزایش دهید، بلکه میزان موفقیت شما در فروش را نیز افزایش می دهد. در یک وب سایت شما میتوانید محصولات و خدمات خود را بصورت 24 ساعته به فروش برسانید ومجبور نیستید همیشه با مشتریان بالقوه خود رودرو شوید چون آن‌ها میتوانند هر نوع اطلاعاتی که میخواهند را از طریق وب سایت شما بدست بیاورند.
علاوه بر موارد فوق ، وب سایت درکنار سایر کانال های احتمالی که ممکن است در شبکه های اجتماعی داشته باشید خودش بعنوان کانالی برای فروش و عرضه خدمات عمل میکند. علاوه بر فروش محصولات و خدمات خود بصورت آنلاین ، میتوانید اطلاعاتی را به مشتری عرضه کنید که بتواند خریدی آگاهانه و صحیح داشته باشد. عملا ، محتوایی که در سایت شما وجود دارد به عنوان یک فروشنده عمل می‌کند ، به مشتریان کمک می‌کند اطلاعاتی را دریافت کنند که به آن‌ها نیاز دارند و آن‌ها را در مورد مزایای محصول یا خدمات شما متقاعد می‌کند.

کسب اعتبار با یک وب سایت

اهمیت وب سایت برای کسب اعتبار چیزی است که برندها به آن نیاز دارند.در بازار دیجیتال امروزی ، کسب و کارهایی که یک وب سایت برای خودشان ندارند از دید دیگران از اعتبار کمتری برخوردار هستند. دلیل این موضوع این است که اکثر شرکت هایی که بطورت شفاف عمل میکنند و چیزی برای پنهان کردن ندارند دارای یک وب سایت هستند و این باعث جلب اعتماد مشتری میشود. اما یک وب سایت چطور میتواند برای شما اعتبار کسب کند؟ خب، به مصرف کنندگان این امکان را میدهد تا درمورد برند شما و خدمات و محصولاتی که ارائه میکنید اطلاعات جامعی بدست بیاورند. علاوه بر نشان دادن محصولات و خدمات میتوانید به آنها درباره شرکت خود و اهدافتان بگویید. با کمک به مصرف کنندگان در راستای آشنایی با کسب‌وکار شما ، در واقع شما اولین قدم در راستای اعتمادسازی را برداشته اید که امری حیاتی برای یک کسب و کار بحساب می آید و با عث میشود تا مشتریان برای مدت طولانی به کسب و کار شما اعتماد داشته باشند و رابطه فیمابین برای طولانی مدت خفظ شود.

میتوانید از وب سایت خود برای نشان دادن صلاحیت خود در زمینه ای که فعالیت دارید استفاده کنید چون مصرف کنندگان و مشتریان شما همیشه دوست دارند جایگاه شما را در حوزه کاریتان بدانند. محتوایی که در سایت خود منتشر میکنید به مصرف کننده گان نشان میدهد که که شما تا چه اندازه برکار خود مسلط هستید و با کار آشنایی دارید. با ایجاد محتوای ارزشمند و آموزشی میتوانید با مصرف کنندگان رابطه ای قوی بایجاد کنید و آنها را تشویق کنید تا از خدمات و محصولات شما استفاده کنند ، بعبارتی مشتری شما شوند. 

وب سایت نه تنها برای شما فرصت کسب اعتبار و نشان دادن صلاحیتتان به مصرف کنندگان است بلکه به شما کمک میکند تا در بازار رقابتی امروز یک گام جلوتر از رقبای خود باشید. وب سایت هر شرکتی محتوای مختص به خودش را دارد و این یعنی اینکه شما این فرصت را دارید که با تولید محتوی مختص به خودتان به مشتریان نشان دهید که چه چیزی شمارا از دیگران متمایز کرده است.شما همواره علاقمند هستید تا در رقابت با سایرین پیشتاز باشید.اگر آنها وب سیات داشته باشند و شما نداشته باشید، باعث میشود تا مشتریانی را که احتمالا نیازمند به خدمات و کالاهای شما هستند ، را از دست بدهید.

24 ساعته در دسترس باشید

قبلا و زمانیکه درمورد اهمیت وب سایت بحث کردیم به این مسله اشاره کردیم اما اهمیت این مورد بحدی هست که تاکید مجددی بر روی آن داشته باشیم. وب سایت دسترسی 24 ساعته به مخاطبین هدف شما فراهم میکند. حتی زمانیکه شما و تیم کاریتان روز کاری را به پایان رسانده اید وب سایت شما بشدت در حال کار جهت جذب مشتریان بیشتر است.

تصور کنید که اگر شما 24 ساعته مشغول فعالیت بودید چقدر میتوانستید فروش خود را بیشتر کنید. خب ، خوشبختانه شما مجبور نیستید تا برای فروش بیشتر از خواب خود بزنید تا 24 ساعته در حال رسیدگی به مشتریانتان باشد. با داشتن یک وب سایت درواقع شما مکانی را در اختیار دارید که مشتریان شما میتوانند در آنجا درباره برند و خدماتی که ارائه میدهید اطلاعات بدست بیاورند. اگر شما در وب سایت اقدام به فروش محصولات یا خدمات خود کنید در انصورت حتی مصرف کنندگان میتوانند در هز مان دلخواه از شبانه روز کالا یا خدمات شما را خرید کنند. هرقدر  جستجو و مشاهده محصول یا خدمات ارائه شده برای مصرف کننده آسانتر باشد ، در واقع مصرف کننده را بیشتر ترغیب کرده اید تا از محصولات یا خدمات شما بهره مند و مشتری شما شود.

و اما بهترین قسمت ماجرا این است که برای رسیدگی به حساب و کتاب فروش نیازی به حضور فیزیکی شما نیست. وب سایت شما بعنوان فروشنده ای که در اینجا بصورت الکترونیکی عمل میکند همه کارهای مرتبط با فروش را برای شما انجام میدهد. سایت شما همه آنچیزی را که مصرف کنندگان لازم دارند تا درمورد محصول بدانند، در اختیار آنان قرار میدهد ، فروش را انجام میدهد و اطلاعات مربوط به پرداخت را بصورت آنلاین از آنها دریافت میکند.

با طراحی یک وب سایت حرفه ای تاثیرگذاری صحیح داشته باشید

اولین برداشت مشتری از برند شما غالبا از وب سایت شما نشات میگیرد. حتی اگر کسب و کار شما بگونه ای باشد که نیازمند حظور فیزیکی مصرف کننده باشد ، مثلا آجر پزی ، بازهم این احتمال که مصرف کننده قبل از مراجعه در فضای مجازی درمورد کسب و کار شما تحقیق کند وجود دارد. به این علت است که داشتن یک وب سایت حیاتی است.

درمورد ارزش یک وب سایت نمی‌توان اغراق کرد . اما اگر این وب سایت غیر جذاب باشد یا استفاده از آن پیچیده باشد و کاربرنتواند براحتی خواسته های خود را در آن پیدا کند ، بدون اینکه متوجه شوید مشتری را از خود دور کرده اید. دریک نظر سنجی 94 درصد مردم اظهار کرده اند که یکی از عوامل عدم اعتماد آنها به یک سایت طراحی بد وب سایت آنها است. طراحی حرفه ای یک وب سایت باید موارد زیر را مد نظر قرار بدهد اما نباید محدود به آنها باشد:
  • حرکت آسان بین صفحات سایت : منوهای سایت باید بگونه باشند که بازدیدکننده برای پیداکردن مطلب مورد نظرش مجبور نباشد تعداد زیادی کلیک داشته باشد.منوها باید واضح و ساده باشند و به بازدیدکنندگان کمک کنند تا در کوتاه ترین زمان آنچه را که میخواهند پیدا کنند.
  • طراحی جذاب و دلربا : سایت شما باید جذاب باشد اینکار با استفاده از رنگ‌ها و تصاویری که با برند شما همخوانی دارند و در عین حال برای چشم خوشایند هستند، امکانپذیر است. یک وب سایت حرفه ای باید بین جذابیت و محتوایی که قابل خواندن است تعادل برقرار کند.
  • محتوای مفید : محتوای سایت شما باید آموزنده بوده و به بازدیدکنندگان کمک کند تا محصولات و خدمات شما را بهتر درک کنند. همچنین ، محتوا باید بر کلیدواژه هایی که ممکن است مصرف کنندگان از آنها برای پیدا کردن برند تجاری شما استفاده کنند تاکید داشته باشد.
  • بهینه سازی برای موتورهای جستجو : ساختار و محتوای سایت باید برای موتورهای جستجویی مانند گوکل بهینه سازی شود.طراحی حرفه ای سایت باید سرویس های بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) را هم در نظر داشته باشد. اینکار باعث میشوند مصرف کنندگان بتوانند سایت شما را پیدا کنند .
  • زمان بارگذاری سریع : اگر سایت در کمترین زمان ممکن بارگیری نشود باعث میشود تا مشتریان از بازدید سایت شما صرفه نظر کنند.طراحی حرفه ای وب سایت حتما زمان بارگذاری راهم مد نظر قرار میدهد تا تجربه کاربر از بازدید شما بنحو مطلوبی باشد.
  • تبدیل بازدیدکننده به خریدار : وب سایت باید بگونه ای باشد که بازدیدکننده براحتی بتواند از سایت شما خرید کند بنابراین سبد خرید باید تا جاییکه امکان دارد ساده و روان باشد. این امر باعث میشود تا مشتری دفعات بعدی نیز با خیال اسوده خرید کند و ذهنش درگیر طی کردن فرایند پیچیده خرید نشود.
چنانچه در منزل منابع و امکانات لازم برای طراحی حرفه ای و نگهداری و ارتقا یک وب سایت راندارید، نیازمند کمک گرفتن از یک شرکت خوب در این زمینه هستید که در بخش بعدی به آن اشاره میشود.

چگونه میتوانید با یک وب سایت کسب و کار خود را شروع کنید

اهمیت وب سایت برای موفقیت یک کسب و کار روشن است.بدون وب سایت نمیتوانید در فضای اینترنت به مشتریان هدف خود دست پیدا کنید.حتی اگر کسب و کاری داشته باشید که بیشتر مشتریانش محلی هستند بازهم میتوانید ازداشتن یک وب سایت بهره ببرید.
در حقیقت ما با جرات تمام میخواهیم بگوییم که اگر میخواهید در بازار مدرن امروزی کسب و کاری داشته باشید قطعا نیازمند یک وب سایت هستید.اما ممکن است بپرسید از کجا باید شروع کنم؟

شروع کار با یک وب سیات حرفه ای انچنان هم کار دشواری نیست. سرویس های متنوعی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای طراحی وب سایت استفاده کنید و در عرض فقط چند ساعت وب سیات خودتان را داشته باشید. سرویس های سایت سازی مانند ویکس آسان و مقرون به صرفه هستند(البته نه در ایران). حتی اگر با طراحی وب اشنایی داشته باشید میتوانید فقط با پرداخت هزینه لایسنس ریما خودتان اقدام به طراحی و پیاده سازی سایت کنید. البته سرویس های رایگان دیگری مانند وردپرس هم وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

بااینحال ، اگر درمورد راه اندازی یک وب سایت حرفه ای جدی هستید و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برای شما مهم است ، ممکن  است قصد داشته باشید با یک شرکت طراحی و پیاده سازی وب سایت های حرفه ای کار کنید. اگرچه کار کردن با افراد و شرکت های حرفه ای در زمینه طراحی و پیاده سازی وب سایت نیازمند پیش پرداخت است ، اما با گذشت زمان خودتان متوجه خواهید شد که پولی که صرف سرویس های طراحی وب میکنید ارزش اینکار را دارد.

برای مثال ، یک شرکت طراحی وب بخوبی میداند که برای طراحی سایتی که تجربه کاربری مثبتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار میدهد چه کارهایی باید انجام بدهد. آنها میتوانند سایت را بگونه ای طراحی کنند که کار با سایت برای بازدیدکنندگان ساده و روان باشد و براحتی بتوانند اطلاعات و محتوایی که بدنبال آن هستند را پیدا کنند. و حتی میتوانند خرید را برای آنها اسان کنند.

از طرفی آنها میتوانند محتوایی برای صفحات شما تولید کنند که برای موتورهای جستجو بهینه شده است. سایت بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو ، پیداکردن سایت شما را برای مصرف کنندگان هدفتان راحتتر میکند. اگر به طراحی یک وب سایت جذاب نیاز دارید که برای موتورهای جستجو بهینه است و حرکت بین صفحات و محتوای آن ساده است ، بهتر است زمان را ازدست ندهید و با ما تماس بگیرید.

اين مقاله را به اشتراک بگذاريد :

دیدگاه ها در حال حاضر هیچ دیدگاهی برای پست وبلاگ وجود ندارد.
Security code