RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

افزودن تصاویر،ویدئوها،و ویجت ها

علاوه بر تصاویر شما میتوانید فایل های ویدئویی و صوتی نیر در متن خود درج کنید.

همچنین ویرایشگر از درج فرم های آنلاین ، دکمه های امتیازدهی ، نظرسنجی ها ، و کنترل های تولید شده توسط توسعه دهندگان پشتیبانی میکند.

ایجاد محتوای قابل دسترس و مطابق با استاندارد

ویرایشگر محتوا بطور اتوماتیک کدهای اچ.تی.ام.ال را بر اساس استانداردها اصلاح میکند، بنابراین کدهای معتبری را تولید میکند.اگر شما میخواهید محتوای قابل دسترس تولید کنید، اینکار را میتوانید از طریق اضافه کردن  صفت ALT به تصاویر و لینک ها از طریق واسط کاربری انجام دهید.

چسباندن ار برنامه word و دیگر برنامه های کاربردی

وقتیکه شما متنی قالب دار را از برنامه word کپی میکنید میتوانید آن متن را بصورت یک متن ساده بدون قالب بندی در ویرایشگر درج کنید. ویرایشگر بصورت اتوماتیک کلیه برچسب ها در فرمت ناخواسته را حذف میکند.

درج و تغییر اندازه تصویر

ریما به سادگی تمام به شما امکان درج تصاویر از کامپیوتر شخصی تان را میدهد.فقط کافی است بر روی دکمه درج تصویر کلیک کنید و تصویر مدنظرتان را انتخاب نمایید.

وقتیکه تصویری در متن درج شد میتوانید براحتی ابعاد آن تصویر را تغییر دهید.برخلاف بسیاری از سیستم های دیگر ریما میتواند بصورت اتوماتیک ابعاد تصویر را به ابعاد مورد نیاز تغییر دهد. همچنین سیستم ریما تصویر اولیه شما را به همان صورتی که بارگذاری کرده اید در سیستم ذخیره میکند تا درصورت نیاز بتوانید مجددا ابعاد آن را تغییر دهید.

علاوه بر اینها، جلوه های متعددی در اختیار شما قرار دارد که میتوانید بر اساس سلیقه خود آن ها را انتخاب و بر روی تصویر اعمال نمایید.برای مثال ، جلوه ای وجود دارد که با اعمال آن بر تصویر ، هنگامیکه کاربر ماوس خود را بر روی تصویر قرارمیدهد تصویر بزرگتر میشود یا جلوه دیگری که در صورت اعمال بر تصویر با کلیک بر روی آن تصویر با ابعاد واقعی در پنجره جدید نمایش داده میشود.

شخصی سازی نوارابزار ویرایشگر محتوی

نوار ابزار ویرایشگر میتواند براحتی برای کاربران مختلف شخصی سازی شود.برای مثال مدیران عمومی سایت کلیه ابزارهای موجود در نوار ابزار را دراختیار دارند اما ویراستاران برای مثال ابزارهایی مانند تغییر رنگ متن یا تغییر نوع لیست ها را در اختیار نخواهند داشت.

بجای آنکه هر ویراستار در موقع نیاز اقدام به تعریف استایل کند ، توسعه دهندگان سیستم میتوانند کلیه استایل های مورد نیاز آنها را یک بار تولید و دراختیارشان قراردهند.

درج لینک ها

در ریما میتوانید به موارد زیر لینک دهید:

  • صفحات موجود در وب سایت خود
  • تصاویر و فایلهای بارگذاری شده بر روی سایت
  • لینک ارسال ایمیل (mailto:)
  • ایجاد متن لنگر در صفحات

سیستم ریما همواره مراقب لینک های شماست.یعنی وقتی شما سندی را در صفحه خود لینک میکنید و بعدا آن صفحه را بجای دیگری انتقال میدهد سیستم آدرس قبلی را بخاطر می سپارد و نیازی نیست که شما آدرس لینک خود را تغییر دهید.