RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

افزایش امنیت با استقرار ابری

پشتیبانی از MVC در ریما با استقرارهای ابری همانند اسقرار بر روی سرور اختصاصی شما کاملا سازگاری دارد. تفکیک بخش مدیریتی سایت و سایت برخط در MVC امکان اسقرار ابری سایت برخط و قراردادن بخش مدیریتی سایت پشت یک دیواره آتش بمنظور افزایش امنیت و مقیاس پذیری بیشتر آن را فراهم کرده است.

پشتیبانی از پیشنمایش،گردش کاری،چندزبانه بودن سایت

پئشتبانیِ ریما از MVC در دیگر امکاناتی که قبلا استفاده شده است همچنان کار میکند.اگرچه کار ویراستارها و توسعه دهندگان مجزا از هم  است ، با استفاده از حالت پیشنمایش سایت در محیط مدیریتی سیستم، ویراستارها قادر به مشاهده سایت برخط خواهند بود ، حتی اگر مکان ذخیره سازی آن درجای دیگری واقع شده باشد. پشتیبانی از MVC با عملیات های گردش کاری و سایت های چند زبانه کاملا سازگار است.شما میتوانید محتوای مورد نیاز سایت را برای یک زبان خاص تولید کنید سپس توسعه دهندگان میتوانند از پایگاه داده وب سایت را برای همان زبان پیاده سازی کنند.

تفکیک علاقمندی ها

ویراستارهای محتوی بیشتر رویکرد معنایی به ویرایش محتوا بدون داشتن دغدغه درباره تنظیمات صفحات یا اطلاعات فنی درباره HTML یا ASP.NET یا CSS ، دارند. بمحض ایجاد، محتوا در پایگاه داده ریما ذخیره میشود.توسعه دهنده ، قبل از استفاده از محتوای ذخیره شده در پایگاه داده ریما برای تولید برنامه کاربردی MVC (سایت برخط) ، کدنویسی وب سایت و آرایش صفحات در برنامه MVC و همزمان با این کار ساختار محتوای سایت را مشخص میکند.این ساختار بطرز قابل توجهی کارایی ویراستار محتوا را افزایش میدهد چرا که لازم نیست مدام محتویات یکسان و ثابت بخش های مختلف را مکررا بازتولید کند. محتوای موردنیاز و استفاده شده در بخش های مختلف یکبار تولید میشود و در آن بخش ها مجددا مورد استفاده قرار میگیرد. پشتیبانی از MVC این امکان را فراهم کرده است که محتوا یک بار تولید و در بخش های مختلف مورد استفاده قراربگیرد.

صفحه های مرتبط

نیازی نیست تا ویراستارها نگرانی از بابت عدم کنترل بر آرایش صفحات داشته باشند. با استفاده از امکان "صفحات مرتبط" ، میتوانید تعیین کنید که کدام محتوا به همراه کدام محتوای دیگر باید درسایت نمایش داده شوند.برای مثال اگر شما بخواهید محتوایات "کارمند نمونه ماه" را در صفحه اصلی نمایش دهید ، فقط کافی است آن را بعنوان "صفحه مرتبط" با صفحه اصلی قرار دهید.بعد از آن توسعه دهنده میتواند آرایش صفحه را بگونه ای که مناسب برای سایت باشد پیاده سازی کند که از نمایش اطلاعات صفحه مرتبط در آرایش صفحه مطمئن باشد.

همگام سازی وب فارم

پشتبانی ریما از MVC، از مزایای بی نظیر پشتیبانی از همگام سازی وب فارم در ریما بهره مند است که امکان همگام سازی مداوم و دوطرفۀ محتوا، ساختارهای محتوا و کد را بین واسط مدیریتی ریما ، پایگاه داده ریما و برنامه MVC را فراهم کرده است.استفاده از وب فارم ها بدان معنی است که سایت شما میتواند در برابر افزایش ترافیک و بار پردازشی پاسخ سریع و مناسبی داشته باشد و کارایی بهتری را به همه بازدیدکنندگان و کاربران سایت ارائه دهد.

وب سایت های واکنشی (responsive)

با داشتن کنترل کامل بر روی خروجی های اچ.تی.ام.ال تولید شده ، توسعه دهندگان میتوانند مستقل از فرآیند ویراستاریِ محتوا، وب سایت های مدرنی را تولید کنند. همچنین این امکان باعث می شود تا حجم صفحات تولید شده کم باشد و درنتیجه سایت بر روی دستگاه هایی مانند موبایل سریعتر بارگذاری شود و داده کمتری مصرف کند.

معماری MVC

با پشتیبانی از تکنولوژی MVC در ریما ، شما یک نمای معماری واضح دارید که در عین حال که رویکرد معنایی نسبت محتوا را فراهم میکند ارائه وب سایت ها را تسریع میکند.در برنامه های MVC (سایت های برخط) توسعه دهندگان کدهای سایت ، شامل آرایش صفحات و نحوه نمایش آنها را تولید میکنند و درعین حال بر روی ساختار محتوای سایت از طریق واسط کاربری بخش مدیریت سایت کارمیکنند.ویراستاران محتوا را از طریق واسط کاربری بخش مدیریت سیستم و در درخت محتوا ، جایی که برنامه نوسان آن را تعیین کرده اند ، ایجاد میکنند.و محتوا شامل کلیۀ متن ها ، تصاویر ، ویدئوها و ... در پایگاه دادۀ ریما ذخیره میشوند.توسعه دهنده میتواند ازطریق واسط برنامه نوسی به محتوای ذخیره شده دسترسی کرده و آنها در سایت آنلاین نمایش دهد.