RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

آدرس های مستعار دلخواه (URL Alias)

آدرس های صفحه می توانند به طور کامل سفارشی سازی شوند و ممکن است شامل هر نوع کلمات کلیدی مورد نیاز باشند. در صورتیکه تمایل دارید آدرس های صفحه را بطور دستی و بدون در نظر گرفتن موقعیت صفحه در ساختار درختی، بهینه سازی کنید، می توانید یک آدرس سفارشی (دلخواه) را که شامل هر نوع کلمه کلیدی باشد، به طور کامل پیاده سازی و  تعریف کنید.

این سیستم به گونه ای پیکربندی شده است تا به شما کمک کند از لینک های نامعتبر اجتناب کنید. زمانیکه شما یک سند را انتقال می دهید یا آدرس آن را تغییر می دهید، آدرس قبلی حفظ شده و به آدرس جدید هدایت می شود. اینکار مطابق با کد وضعیت 301 که SEO دوست می باشد، انجام می گیرد.

آدرس های منطقی (Logical URLs)

هر صفحه در وب سایت شما به طور خودکار یک آدرس منحصر بفرد دارد که بیانگر موقعیت آن در درخت محتوا می باشد، بری مثال : http://www.mydomain.com/products/apple

همانطور که می بینید، آدرس شامل هیچ پارامتر اضافی مانند tabid=7498? نیست، بطوریکه توسط ربات های موتورهای جستجو (Web Crawlers) قابل فهم نیستند و اینکه خواندن آن ها برای کاربر مشکل است.

در این سیستم پسوند آدرس به طور کامل قابل تنظیم است - این آدرس ها می توانند بدون پسوند باشند یا دارای پسوندهایی مانند htm. , html. , aspx. , یا هر نوع پسوند دیگری که شما انتخاب می کنید، باشند.

بهینه سازی کدهای HTML

شما می توانید ویژگی های مختلف دیگری را استفاده کنید تا به وب سایت خود جهت رعایت الزامات SEO کمک کنید. برای مثال، منو را مبتنی بر CSS ایجاد کنید و فقط از عناصر LI/UL بدون کدهای جاوا اسکریپت استفاده کنید که اینکار شناسایی منو توسط روبات ها را آسان می کند.

  • از صفت های TITLE و ALT برای همه تصاویر و لینک ها استفاده کنید.
  • از عنوان های استاندارد (h1,h2 و ...) در محتوای صفحه استفاده کنید.
  • بررسی کنید که آدرس ها فقط شامل کاراکترهای مجاز بوده و از یک مورد سازگار و ثابت استفاده کنند.
  • آدرس های تکراری را برای محتوای یکسان حذف کنید و از تغییر مسیر اطمینان حاصل کنید.

سازگاری با استانداردهای وب

کدهای تولید شده توسط ریما، سازگار با خصوصیات XHTML 1.0 هستند، اصول W3C را رعایت می کنند و این قابلیت وجود دارد تا متناسب با استانداردهای کشور میزبان تطبیق یابند.. همچنین امکان استفاده از فیلتر خروجی برای اصلاح ناسازگاری های XHTML در این سیستم فراهم شده است. ویرایشگر WYSIWYG اطمینان حاصل می کند که محتوای صفحات تولید شده، معتبر هستند.

اینکار برای SEO بسیار مناسب است، بطوریکه کمک می کند تا پیمایشگرهای موتورهای جستجو (Crawlers) خطاها را پیمایش نکنند و اینکار منجر به فهرست بندی دقیق تر وب سایت شما می شود.

نقشه سایت گوگل

سیستم مدیریت محتوای ریما لیست XML از آدرس های قابل دسترس را برای وب سایت شما مطابق با فرمت نقشه سایت گوگل (Google SiteMap) به طور خودکار ایجاد می کند. این نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را شاخص گذاری کرده و رنکینگ سایت شما را بهبود ببخشد.

ویرایش ابرداده های سند

شما هم می توانید داده های  مرتبط با SEO مانند عنوان صفحه، توضیحات و کلمات کلیدی را برای هر صفحه وارد کنید یا می توانید این اطلاعات را بر اساس نام سند یا سایر فیلدها، آن هم به طور خودکار ایجاد کنید. همچنین می توانید بخشی از ابرداده را که به یک بخش از وب سایت تخصیص داده شده برای سند جاری به ارث ببرید.