RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

ایجاد قالب صفحه دلخواه

قلب های دلخواه خود را با استفاده از کدهای خود پیاده سازی کنید و آن ها را با استفاده از کنترل ها و و وب پارت ها ارتقاء دهید. می توانید از طریق سیستم های دیگر اطلاعات را ویرایش کرده و نمایش دهید.

پیاده سازی ماژول های دلخواه

اگر شما نیازمند ترکیب ماژول خود با سیستم ریما هستید، می توانید با استفاده از ویژوال استودیو چه به صورت جداگانه یا بصورت بخشی از پروژه ریما ماژول های خود را پیاده سازی کنید. همچنین می توانید این ماژول ها را در منوی داخلی سیستم با استفاده از شخصی سازی واسط کاربری قرار دهید و با استفاده از سیستم امنیتی تعبیه شده در سیستم قوانین دسترسی به ماژول را تعریف کنید.

تعریف و ایجاد انواع سند دلخواه

سیستم ریما چندین نوع سند از پیش تعریف شده دارد مانند اخبار، مقالات، سئوالات متداول و ... - که به شما این امکان را می دهد تا اسناد دلخواه خود را تعریف کنید. بر خلاف بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای موجود، سیستم ریما یک واسط کاربری مبتنی بر مرورگر ارائه کرده است که به شما این امکان را می دهد تا سندهای دلخواه و فیلدهای آن ها را تعریف کنید، حتی می توانید فرم های مربوط به هر کدام از اسناد را  بدون هیچ کار برنامه نویسی ویرایش کنید.

همچنین می توانید جداول پایگاه داده دلخواه را برای ماژول مورد نظر خود ایجاد کنید. برخی ویژگی های سیستم ریما همچون جستجوی متنی، ذخیره و بارگذاری داده ها و یا مجوزها را با جدول موجود ترکیب کنید.

قابلیت ایجاد تغییر در جداول سیستمی

سیستم ریما به شما این امکان را می دهد تا جداول سیستمی را با استفاده از فیلدهای دلخواه خود ارتقاء دهید. برای مثال، می توانید فیلدهای دلخواه خود را به پروفایل کاربری اضافه کنید تا اطلاعات مورد نظر شما ذخیره شوند. به طور مشابه با تعریف انواع اسناد دلخواه، شما جداول سیستمی را از طریق واسط مبتنی بر مرورگر بدون نیاز به برنامه نویسی بهینه سازی کنید.

ایجاد سرویس های جدید با استفاده از تامین کنندگان خدمات اهراز هویت و عضویت

سیستم ریما اطلاعات کاربران را در پایگاه داده مربوط به خود ذخیره می کند. هر چند شما می توانید از سرویس های اهراز هویت ثالث در ترکیب با سیستم ریما استفاده کنید که این اطمینان را به شما می دهد تا کاربران از طریق یک سیستم خارجی به سیستم شما وارد شده و اهرازهویت شوند.

قابلیت استفاده از تامین کننده خدمات و مدیریت رویدادها

بسیاری از ماژول های موجود در سیستم ریما از مدل تامین کننده (Provider) استفاده می کنند که این امکان را به شما می دهد تا قابلیت های سیستم خود را ارتقاء دهید. برای مثال، شما می توانید تامین کنندگان خدمات پرداخت، خدمات عضویت و ... را بطور دلخواه در سیستم پیاده سازی کنید. گزینه دیگر برای ارتقاء ،  سیستم مدیریت رویدادها است. شما می توانید برای زمانیکه یک سند بروزرسانی می شود یا زمانیکه کاربر وارد سیستم می شود یا زمانیکه مشتری یک محصول را سفارش می دهد کدهایی متناسب با نیاز خود بنویسید. این کدهای شما می تواند فعالیت های دیگری را جهت اجرا فراخوانی کند و رفتار سیستم در مقابل رویدادهای رخ داده را بهینه سازی کند.

ایجاد فرم کنترل های دلخواه

اسناد دلخواه، جداول دلخواه، جداول سیستمی و تنظیمات وب پارت با استفاده از فرم کنترل های دلخواه که در ویژوال استودیو توسعه داده شده اند، قابل بسط هستند. این کار در صورتیکه شما نیاز داشته تا به مدیران محتوا اجازه انتخاب اطلاعات از سیستم های خارجی را بدهید یا در صورتیکه نیاز به ایجاد یک کنترل خاص داشته باشید یا کنترل هایی برای قوانین اعتبارسنجی دلخواه خود داشته باشید، بسیار مفید خواهد بود.

پشتیبانی از سرویس REST

REST نوعی نرم افزار معماری برای سیستم های توزیعی است که اساسا برای دنیای وب طراحی شده است. سیستم ریما از سرویس REST پشتیبانی می کند بطوریکه شما می توانید برای خواندن، ایجاد کردن، بروزرسانی و حذف آبجکت یا سند موجود در سیستم از این امکان استفاده کنید. این عملیات ها با درخواست URLهای خاصی اجرا می شوند. سرویس REST سیستم ریما می تواند به صورت RESTFUL اجرا شود به این معنی که از انتقال دوسویه اطلاعات پشتیبانی می کند.

سرویس REST سیستم ریما از طریق وب پارت REST قابل استفاده است که می تواند برای نمایش اطلاعات بدست آمده از سرویس به صورت یک گرید ساده استفاده شود.

واسط برنامه نویسی باز (Open API)

هر ویژگی سیستم ریما از طریق واسط برنامه نویسی باز در دسترس است. این بدین معنی است که شما می توانید ویژگی های سیستم ریما را  از طریق کدهای خود فراخوانی کنید یا محتوا، حساب های کاربری، تنظیمات سایت یا هر تنظیمات دیگری را خوانده یا ویرایش کنید.

ایجاد وب پارت ها و ویجت های دلخواه

اگرچه سیستم ریما انتخاب های گسترده ای از وب پارت های آماده برای استفاده  مبتنی بر کنترل های کاربری استاندارد ASCX فراهم آورده است که بیشتر نیازهای شما را پوشش می دهد، با این حال شما می توانید وب پارت ها و ویجت های دلخواه خود را در محیط ویژوال استودیو ایجاد کنید.