RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

نحوه عملکرد

جستجوی هوشمند، اطلاعات مناسب را از پایگاه داده بازیابی کرده و این اطلاعات را در یک فایل شاخص با استفاده از یک فرمت با قابلیت جستجوی آسان ذخیره می کند. زمانیکه بازدید کننده سایت یک عبارت را برای جستجو تعیین می کند، فایل شاخص به جای ردیف های اطلاعاتی پایگاه داده بررسی می شود و نتایج به بازدید کننده نمایش داده می شود. فایل شاخص به طور خودکار هر زمان که محتوای سایت تغییر می کند بروز رسانی می شود.

جستجوی هوشمند و تحمل پذیری خطای تایپ

ماژول جستجوی هوشمند نتایج را برای کلماتی که دارای تطبیق نسبی هستند به بازدید کنندگان باز می گرداند. تحمل پذیری خطا در جستجو این امکان را به بازدید کننده می دهد تا در صورتیکه در عبارت جستجو غلط املایی داشت، نتایج صحیح را مشاهده کند.

عملکرد و کارایی بالا

به دلیل اینکه عملیات جستجو بر روی فایل های شاخص اجرا می شوند، نتایج جستجو بسیار سریع تر نسبت به عملیات مستقیم جستجو در پایگاه داده بازیابی می شوند. این قابلیت به شما این اطمینان را می دهد که عملیات جستجو بر روی اطلاعات با حجم بسیار زیاد نیز به درستی انجام خواهد گرفت.

پشتیبانی از ریشه یابی

این قابلیت در واقع همان حذف پسوند از کلمات می باشد. اگر شما شاخص جستجوی خود را با استفاده از آنالیزور ریشه یابی ایجاد کنید، فرآیند جستجو، کلماتی را که دارای همان معنی هستند تطبیق می دهد با این تفاوت که در صرف فعلی با یکدیگر اختلاف دارند. برای مثال زمانیکه یک کاربر در حال جستجوی کلمه "قدرتمند" است، فرایند جستجو اسنادی را که شامل کلمه "قدرت" هستند نیز بررسی می کند و نتیجه را به عنوان کلماتی که از لحاظ صرفی و ریشه با هم شباهت دارند به شما نشان می دهد.

انعطاف پذیری شاخص

در ریما شما کنترل کاملی بر کل محتوای هر شاخص جستجو خواهید داشت به طوریکه می توانید اسنادی از وب سایت را که باید در شاخص قرار بگیرند یا اسنادی که نباید در شاخص قرار بگیرند، مشخص کنید. علاوه بر این، عملکرد جستجو می تواند برای بازدید کنندگان بر اساس نقش های مشخص شده محدود شود. در این حالت شما اطمینان حاصل می کنید که اطلاعات موجود در بخش های مهم و امنیتی به کاربران غیر مجاز نمایش داده نمی شود.

همچنین ریما از جستجوی فایل ها نیز پشتیبانی می کند، به این معنی که شما می توانید در فایل هایی با پسوند PDF، doc، xls و غیره نیز جستجو کنید.

جستجوی مترادف

ریما امکان یافتن کلمات مترادف در متن جستجو را فراهم آورده است. درخواست های جستجویی که از حالت جستجو "هر کلمه یا مترادف" استفاده می کنند به بازدید کننده این امکان را می دهند تا مجموعه ای بزرگ از نتایج مرتبط را پیدا کنند. جستجوی مترادف کلمات موجود در عبارت جستجو را به یک لیست از مترادف ها گسترش می دهد. برای مثال، متن مورد جستجو عبارت "جستجو کنید" است، جستجوی مترادف این عبارت را به حالت "جستجو جست کن کنید" بسط می دهد.

پیش بینی جستجو

در این حالت از جستجو، نتایج فورا و در زمانیکه کاربر عبارت جستجو را وارد می کند، نمایش داده می شوند. به عبارتی کاربران سایت می توانند نتایج جستجو را قبل از ارسال عبارت جستجو مشاهده کنند. این امکان به کاربران این اجازه را می دهد تا در حین ورود کلمات نتایج جستجوی خود را به صورت یک منو باز شو مشاهده کنند.

پیاده سازی جستجوی دلخواه

ریما جهت پیاده سازی دلخواه جستجو چندین راهکار به شما پیشنهاد می دهد. شما می توانید فیلدهای اطلاعاتی که قابلیت جستجو دارند را انتخاب کنید و فرمت دقیق و نحوه چینش نتایج جستجو را تعریف کنید. جستجوی هوشمندانه کتابخانه Lucene.NET را اجرا می کند که به شما این امکان را می دهد تا سیستم جستجوی خود را با سایر شاخص های خارجی یا سرویس های جستجو ترکیب کنید.

همچنین ریما این امکان را به شما می دهد تا از ارائه کنندگان خدمات جستجو که به صورت دلخواه پیاده سازی شده اند استفاده کنید یا با موتور جستجوی ثالث آن را ترکیب کنید.