RIMA

امکانات سیستم مدیریت محتوای ریما

ریما مجموعه ای از بهترین امکانات را جهت مدیریت سایت برای شما فراهم آورده است

اهراز هویت مبتنی فرم

اهراز هویت مبتنی بر فرم از مکانیزم امنیتی استاندارد ASP.NET استفاده می کند که به شما این امکان را می دهد تا هویت کاربران خود را از طریق نام کاربری و رمز عبوری که در پایگاه داده ذخیره شده، شناسایی کنید.

اهراز هویت مبتنی بر درخواست

سیستم ریما از مکانیسم اهراز هویت مبتنی بر درخواست پشتیبانی می کند، به این صورت که تعیین می کند چطور برنامه های کاربردی به اطلاعات هویتی کاربران دسترسی پیدا کنند و در نتیجه تعداد دفعات مراجعه جهت اهراز هویت در بخش های مختلف با وجود یک مرکز اصلی برای کاربران کاهش می یابد.این مدل کاربران را قادر می سازد تا از طریق یک ناحیه خود را به سیستم معرفی کنند و سپس به سایر نواحی که سیستم به آن ها اعتماد دارد بدون اعتبارسنجی مجدد دسترسی داشته باشند. در نتیجه، کاربران دیگر نیاز نیست چندین حساب کاربری در حوزه های مختلف ایجاد کنند و هویت خود را هر بار که نیاز به خدمت یا برنامه ای دارند به سیستم اعلام کنند.

قابلیت ترکیب با مکانیزم اهراز هویت مبتنی بر ویندوز و Active Directory

اگر شما در حال راه انداری یک شبکه داخلی یا اکسترانت هستید که کاربران از طریق ویندوز وارد سیستم شوند، می توانید از سیستم اهراز هویت مبتنی بر ویندوز استفاده کنید. در این مورد، کاربر نیاز به ورود مجدد به سیستم ندارد زیرا سیستم ریما کاربران را بر اساس شناسه ویندوز و نام کاربری شناسایی می کند، و اطلاعات گروه های کاربری در زمانیکه اولین بار به سیستم وارد می شوند، به صورت خودکار در سیستم ریما ذخیره می شوند.

شما همچنین می توانید از ابزار Active Directory استفاده کنید، اینکار به شما این امکان را می دهد تا فرآیند همگام سازی منظم حساب های کاربری و گروه های کاربری را از Active Directory به سیستم ریما راه اندازی و اجرا کنید.این ابزار امکانات زیر را در اختیار شما می گذارد :

  • چه کاربرانی می توانند به سیستم وارد شده و اطلاعات آن ها در سیستم ذخیره شوند.
  • چه فیلدهایی باید به فیلدهای اطلاعات کاربری سیستم ریما نگاشت شوند.
  • اینکه بتوانید آیتم هایی را حذف، بروز رسانی یا ایجاد کنید.

اهراز هویت چند عاملی

سیستم ریما یک روش اهراز هویت چند عاملی با استفاده از اهراز هویت مبتنی بر فرم ارائه کرده است که با یک برنامه به نام تایید کننده ریما یا با یک عامل اهراز هویت دلخواه دیگر ترکیب شده است. سیستم ریما تصدیق نامه های منحصربفردی مانند نام کاربری و کلمه عبور را با یک کد عبور خاص جهت اهراز هویت کاربر ترکیب می کند. مزیت اصلی استفاده از این روش این است که اشخاص غیر مجاز در دسترسی به وب سایت شما با مشکل مواجه خواهند شد.

اهراز هویت مبتنی بر شبکه های اجتماعی

سیستم ریما بازدید کننده های وب سایت را قادر می سازد تا خودشان را با استفاده از حساب های کاربری موجود در شبکه های اجتماعی همچون لینکدن، فیسبوک و ... اهراز هویت کنند بدون اینکه حساب کاربری دیگری در وب سایت شما ایجاد کنند.

پیاده سازی روش اهراز هویت دلخواه

شما می توانید سیستم اهراز هویت خود را مطابق نیاز خود طراحی و اجرا کنید.